sobota, 24 lipca 2010

Cynamonowa menora


Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź to... cynamon :)

Zwycięzcy wyłonieni! Spośród trzech prawidłowych odpowiedzi została wylosowana pierwsza nagroda, którą otrzymuje Iza Jankowska. Przypomnę tylko, że jest nią oprowadzanie po żydowskim Kazimierzu, a także gadżety Bobe Majse (zakładki do książek i ulotka). Kolejne dwie nagrodzone osoby, które otrzymają drobiazgi Bobe Majse, to Kasia ino-ino i Anonimowa Ewa.

Konkurs nie był wcale taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Jestem pod wrażeniem Waszej kreatywności i urozmaiconych odpowiedzi. Choć błędna, jedna spodobała mi się szczególnie: glina. To bardzo judaistyczne skojarzenie, bo to i twierdze faraona budowane rękami zniewolonych w Egipcie Żydów, bo to i charoset na pamiątkę owej gliny spożywany podczas kolacji sederowej w Pesach, wreszcie golemowie stwarzani przez baal szemów... Dlatego postanowiłam, że Anonimowy Jakub, który jako jedyny udzielił takiej właśnie odpowiedzi, także otrzyma wspomniane już drobiazgi Bobe Majse.

Kochani, wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i proszę o kontakt na bobemajse@tandemja.pl

Dziękuję Wam bardzo, a niepocieszonym ;) obiecuję kolejną zabawę. Mam już pewien pomysł i od razu mogę zdradzić, że tym razem każdy, kto weźmie w niej udział, zakwalifikuje się do losowania nagród.

Pozdrawiam weekendowo!
8 komentarzy:

 1. huraaaa! pierwszy raz wygrałam w takim konkursie...

  ogromnie się cieszę... będę mogła "pomacać" na żywo bobemajsowe gadżety! hip-hip!!! to bardzo słodki cymesik, Olu ;-)
  mmmmm... mniam-mniam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję zwycięzcom!!!
  Konkurs przegapiłam, żałuję świetnej zabawy i nagród też :((
  Zdjęcie z podium super!!!!
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakrzyknę jak Kasia ino-ino, hip hip, hura:)
  Załapałam się na podium! To był mój pierwszy udział w konkursie i od razu wygrana. I to gdzie, u Bobe Majse:) A prezenty cudne. Dziękuję,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwieszam nos na kwintę!Tym razem nie udało się. Gratuluję zwycięzcom!Pozdrawaiam serdecznie. Bożena

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmmm, jednak nie piaskownica....
  ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wielką przyjemnością - chociaż nie za często - tutaj wpadam. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego, zaskakującego, frapującego, skłaniającego do refleksji. A najbardziej budujące jest to; że znalazła się taka fajna osóbka, która ma dobrze poukładane w głowie i wróżę jej karierę naukową. Mam nadzieję również, że blog będzie kontynuowany nie tylko w obecnym kształcie - ale będzie niuestannie ewoluował i w niedalekiej przyszłości stanie się podstawą do poważnej publikacji (proszę zatem o pierwszy egzemplarz). Chcę także zaznaczyć, że ludzie którzy mają w życiu pasję nie muszą obawiać się o karierę zawodową i źródło utrzymania ze względu na udowodnioną tezę o wpływie zainteresowań na jakość wykonywanej pracy. Zgodnie ze wspominianą tezą pasjonaci ZAWSZE sprawdzają się w swojej dziedzinie, choćby była niszowa. Nie mam wątpliwości, że w Twoim przypadku tak będzie! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ miło się zrobiło... Zwycięzcy się cieszą, inni gratulują zwycięzcom. Bardzo dziękuję za wspólną zabawę, która i dla mnie była emocjonująca :) Romo, trzymam Cię za słowo! Życzyłabym sobie tego wszystkiego, o czym piszesz.
  Uściski dla Wszystkich.
  P.S. Koperty z drobiazgami Bobe Majse pofrunęły już do Ewci i Kasi ino-ino. O kontakt i adres proszę Izę Jankowską i Jakuba :)

  OdpowiedzUsuń