wtorek, 8 marca 2016

Groby


Sprzątanie Krakowa przed Światowymi Dniami Młodzieży zakończyło się profanacją terenu byłego obozu “Płaszów”, gdzie przed wojną znajdowały się dwa żydowskie cmentarze.  

Przegląd gazociągu wymagał przekopania znacznego obszaru w rejonie pozostałości wysadzonego przez Niemców Domu Przedpogrzebowego i katowni SS - tzw. Szarego Domku. 

Nie skontaktowano się z Gminą i rabinami, nie uszanowano żydowskiej tradycji, ani trudnej historii tego miejsca.Pozostałości wysadzonego przez Niemców Domu Przedpogrzebowego.


W oddali po lewej dawna katownia SS - budzący postrach więźniów tzw. Szary Domek.

 

5 komentarzy:

 1. Czasem się zastanawiam czy to ludzka głupota, niewiedza czy czysta złośliwość?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zawsze, nie wszędzie źle się dzieje:

  http://gorlice.tv/4274-uroczyste-otwarcie-wyremontowanego-ohelu-na-cmentarzu-zydowskim-w-gorlicach.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Pani dowiadywała się w jakim celu naprawdę przekopano gazociąg i pytała o tę sprawę Prezesa Gminy Żydowskiej Jakubowicza? Nierzetelność celowa lub wynikająca z braku wiedzy to bardzo niedobra praktyka. Gazociąg miał awarię, Prezes Jakubowicz porozumiał się z inwestorem, nie ma pretensji. Komu mogło przyjść do głowy łączenie tego faktu ze słowem "porządki" i lipcowa katolicką imprezą? Proszę sprawdzać, choćby z kronikarskiego obowiązku związanego z podawaniem rzetelnych, niejątrzących informacji. Pozdrawiam imienniczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarzuty nierzetelności to bardzo niedobra praktyka, gdy jedyny "argument", jakim się dysponuje, to przeciwstawne twierdzenia, niepoparte żadnymi dowodami. Właśnie takie komentarze są jątrzące. Proszę więc przynajmniej mieć odwagę wysyłać je z nieanonimowego konta. Pozdrawiam.

   Usuń