poniedziałek, 22 grudnia 2014

Bez lukru


Fragment posta z bloga "Dzidziolki":

"Na większości blogów, które obserwujemy, jest już świątecznie, gęsto ściele się choinka, błyszczą bombki i pachnie piernikami. No to postanowiłam iść za ciosem i u nas także wprowadzić świąteczny nastrój – CHANUKOWY!!!
(...)
Przy okazji wyroku TK, znów wyłączyliśmy radio i nie zaglądamy do internetowych wiadomości, by odseparować się od komentarzy, typu: „Żydzi do gazu”, „zrobić im to samo, co oni zwierzętom”, „wy…ać do Izraela”, „najbardziej barbarzyński naród na świecie”, „barbarzyńcy, mordercy, krwiopijcy”, „trzeba ich było wszystkich dobić po wojnie”, „nie mają prawa bytu”, „won do Żydowa”, „Hitler nie dał rady, to i my nic nie zrobimy”, „karma do was wróci żydzi piepszeni”  (pisownia oryginalna)…

No to wesołych świąt."

4 komentarze:

 1. Anegdotka niewiadomego pochodzenia:
  Pani Kwiatkowska wzięła przepis na karpia po żydowsku od pani Rozenkierowej. Ale nie wychodził jej tak jak sąsiadce, więc pyta - Co pani robi takiego, że ten karp jest po prostu doskonały?
  Odpowiedź była skromna - Aj, waj! To tylko te 5 tysięcy lat tradycji i kultury.
  :)
  Pierniczki są super! Gdzie można dostać takie foremki?
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 2. Spotkajmy się przy stole, Podzielmy się sercami, Z tymi, którzy są teraz I co byli z nami. Bo Bóg rozdaje miłość, Wszystkim, bez wyjątku, Zesłaną na ziemię w małym Dzieciątku.
  Spokojnych świat życzy Dorota

  OdpowiedzUsuń